Państwo: Hiszpania - Costa Blanca Region: Miasto: Alicante Transport: samolot
Profil wyjazdu: pielgrzymka skontaktuj się z nami w celu otrzymania informacji Wyżywienie: wg programu Zakwaterowanie: hotel

CENA ZAWIERA:

-przelot samolotem Wrocław-Alicante- Wrocław

-mały bagaż podręczny 40x20x25 cm 

-bagaż rejestrowy o wadze do 10 kg oddawany do luku samolotu

-wynajęcie autokaru na miejscu dla realizacji programu

-5 noclegów w hotelu 

- śniadania i obiadokolacje (1 napój do obiadokolacji w cenie) 

-opieka pilota -przewodnika 

-ubezpieczenie KL i NNW i TFG

- 1 miejsce gratis dla Księdza w pokoju jednoosobowym

 

Cena nie zawiera: 

-biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - 20 €

 

 

Minimalna liczebność grupy 30 osób

01-06/10/23 3700
17-22/03/24 3400

P I E L G R Z Y M K A

Drogą Świętego Krzyża

Caravaca De La Cruz – Alicante - Murcja  – Totana - Calasparra-Novelada

Oferta na zapytanie grupowe

Caravaca de la Cruz to znane miejsce pielgrzymkowe. Jedno z pięciu świętych,katolickich miast na świecie ( obok Rzymu, Jerozolimy, Santiago de Compostella i Santo Toribio de Lebiana), którym dekretem papieskim przyznano prawo wieczystego odpustu. Caravaca posiada cudowną relikwię- drzazgi z krzyża świętego.

1 dzień Zbiórka uczestników i spotkanie z pilotem na lotnisku we Wrocławiu o godz. 13.00. Odlot samolotu o godz. 15.35. Lądowanie na lotnisku w ALICANTE o godz. 18.50. Transfer autokarem do MURCJI. Zakwaterowanie i kolacja. Nocleg.

2 dzień Po śniadaniu przejazd do CARAVACA DE LA CRUZ, gdzie znajduje się Sanktuarium Świętego Krzyża. Zwiedzanie bazyliki, wizyta w Muzeum i msza święta. Jest to najbardziej znane centrum pielgrzymkowe w regionie i jedno z pięciu miejsc świętych na świecie, w których z woli Papieża można uzyskać przywilej wiecznego odpustu. Przedmiotem kultu jest relikwia w formie drzazgi z krzyża męczeńskiego Chrystusa, ukryta w relikwiarzu o kształcie krzyża patriarchalnego. Następnie zejście z wzgórza zamkowego, zwiedzanie kościoła i klasztoru Terezjańskiego San Jose. Czas wolny na odpoczynek i posiłek (we własnym

zakresie) Po południu przejazd do CALASPARRA i zwiedzanie sanktuarium Virgen De la Esperanza. Niesamowita budowla została wykuta w skale tuż nad brzegiem rzeki, jest miejscem kultu Maryjnego ze względu na objawienie Matki Boskiej. Wewnątrz znajduje się kościół z rzeźbą Najświętszej Dziewicy, wykonanej na wzór postaci objawionej. Zwiedzanie kaplicy i muzeum. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu na nocleg. Kolacja.

3 dzień Po śniadaniu przejazd do TOTANY i zwiedzanie Sanktuarium Św. Eulalii z Meridy. Spacer po ogrodach przy zachodzie słońca, zwiedzanie kaplicy, gdzie przedmiotem kultu jest figura Św. Eulalii. Msza święta. Powrót do MURCJI. Zwiedzanie miasta w tym Katedry De Santa Maria o imponującej fasadzie. Kościół jest uznany za jedną z najpiękniejszych budowli sakralnych w Hiszpanii. Następnie spacer w stronę Real Casino De Murcja – Królewskiego kasyna o niezwykłej architekturze, który do dziś jest miejscem prestiżowych spotkań towarzystwa z wyższych sfer. Następnie przejście na Plaza De Las Flores i czas wolny na posiłek( we własnym zakresie). Jest to gwarne miejsce spotkań mieszkańców miasta, gdzie można znaleźć najlepsze tradycyjne bary serwujące Tapas i lokalne wino. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych.

4 dzień Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w NOVELADA z XX wieku, stylem przypominające budowle katalońskie architekta Gaudiego. Przedmiotem kultu jest tu figura świętej, trzymająca w ręku krzyż. Zwiedzanie sanktuarium i msza święta Następnie przejazd do ALICANTE. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Starówka, Katedra, Zamek Castillo de Santa Barbara, Bazylika Św. Marii. Następnie spacer po marinie czas wolny na promenadzie nadmorskiej Explanada de Espania. Przyjazd do hotelu na wybrzeżu COSTA BLANCA, kolacja w restauracji.

5 dzień Po śniadaniu czas wolny dla uczestników, plażowanie lub spacery brzegiem morza. Wieczorem kolacja w restauracji.

6 dzień Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w stronę lotniska w ALICANTE. Start samolotu o godz.11.40. Lądowanie we Wrocławiu i zakończenie wycieczki o godz. 14.45.

 

Więcej wycieczek z tej kategorii

Pielgrzymki z Wrocławia

W biurze podróży KOS Travel z Wrocławia organizujemy także pielgrzymki. Oferujemy wyjazdy do miejsc świętych zarówno w Polsce, jak i za granicą. W zależności od odległości organizujemy pielgrzymki autokarem lub samolotem, aby cała podróż była jak najmniej uciążliwa dla uczestników. Pielgrzymki, w zależności od programu, trwają od kilku do nawet kilkunastu dni.

W cenę pielgrzymek wchodzi przejazd autokarem lub przelot samolotem, zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach, wyżywienie i opieka doświadczonego pilota. Dodatkowo przewidzieliśmy gratisowe miejsce dla Księdza wyjeżdżającego z grupą. Jedyne dodatkowe koszty, które mogą nie zawierać się w cenie, to bilety wstępu do zwiedzanych obiektów czy ewentualne dopłaty za bagaże rejestrowe.

Pielgrzymki śladami wiary

Organizowane przez nasze biuro podróży pielgrzymki to przede wszystkim pielgrzymki zagraniczne. Oferujemy wyjazdy do miejsc świętych w takich krajach jak Hiszpania, Gruzja, Portugalia czy Francja. Harmonogram wycieczek jest ułożony tak, aby maksymalnie wykorzystać czas pielgrzymki i dotrzeć do najważniejszych miejsc kultu. Zadbaliśmy również o to, aby w planie znalazł się czas na zwiedzanie zabytków czy obcowanie z naturą. Wszystkie wyjazdy są tak rozplanowane, aby uczestnicy mieli czas wolny na własny użytek, na przykład odwiedzenie lokalnych sklepików z pamiątkami.

Tak zorganizowane pielgrzymki pozwalają uczestnikom na wzmocnienie swojej wiary, odwiedzenie najważniejszych miejsc kultu, poznanie nowych ludzi, jak i również zwiedzenie wyjątkowych świeckich zabytków. Po pielgrzymce z biurem KOS Travel z Wrocławia uczestnicy z pewnością wrócą nie tylko uduchowieni, ale i wypoczęci.

Wybierz się na pielgrzymkę śladami wiary z KOS Travel!

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii i nie tylko

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii  i nie tylko

Gwarancja bezpiecznego powrotu

Gwarancja  bezpiecznego  powrotu