Państwo: Portugalia Region: Miasto: Fatima Transport: samolot
Profil wyjazdu: pielgrzymka skontaktuj się z nami w celu otrzymania informacji Wyżywienie: wg programu Zakwaterowanie: hotel

CENA ZAWIERA:

 • Bilety lotnicze Warszawa Okęcie-Porto-Warszawa Okęcie (Linie Wizzair, Mały bagaż podręczny 40x20x25 cm)
 • Transfery lotnisko – hotel - lotnisko
 • Wynajęcie autokaru na trasie całej wycieczki
 • 1 nocleg w hotelu IBIS w Porto (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • 1 nocleg w hotelu Santiago Apostol*** w Santiago de Compostella (pokoje 2 osobowe z łazienkami)
 • 5 noclegów w hotelu Travel ** w Fatimie (pokoje 2 osobowe z łazienkami)
 • Wyżywienie: 7 śniadań w hotelowych restauracjach, 5 obiadokolacje w hotelu Travel **, 1 obiadokolacja w w Porto , 1 obiadokolacja w Santiago 
 • Zwiedzanie według programu oraz rejs statkiem po rzece Duoro
 • Opieka pilota na trasie całej wycieczki
 • Ubezpieczenie Kl i NNW ( nie obejmuje chorób przewlekłych)

- Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyny TFG

-1 miejsce gratis dla księdza w pokoju 1-osobowym

 

CENA NIE ZAWIERA

- Obowiązkowo: Opłata za bilety wstępu i lokalnych przewodników i zestawów słuchawkowych - 80 euro/os. płatne u pilota 

- Zwyczajowych napiwków dla kierowcy i wydatków własnych.

 Ewentualnych dopłat do bagazu - 10 kg - 200 PLN , 20 kg - 400 PLN

 

13-20/10/23 4290

PIELGRZYMKA - PORTUGALIA

FATIMA-PORTO-LIZBONA-TAMAR-BATALHA-SANTIAGO DE COMPOSTELLA

SAMOLOTEM Z WROCŁAWIA - 1 TYDZIEŃ

PROGRAM

1 dzień: Zbiórka uczestników i spotkanie z pilotem grupy na lotnisku Warszawa Okęcie o godzinie 18.00. Odprawa. Odlot samolotu o godzinie 19.45, lądowanie w Porto o 22.10.. Transfer wynajętym autokarem do hotelu IBIS Gaia w Porto , zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i wyjście na zwiedzanie miasta Porto. W programie między innymi Ribeira – słynna dzielnica nad rzeką pulsująca życiem, Katedra Sé Catedral – Imponująca obronna świątynia o potężnych murach, Palacio da Bolsa – dawna giełda papierów wartościowych, Wieża Kleryków, Avenida Dos Aliados, Dworzec Sao Bento, , Kościół Św. Franciszka. Po zakończeniu zwiedzania rejs statkiem po rzece Duoro, a następnie przejazd do Santiago de Compostella. Zakwaterowanie w hotelu Santiago Apostol 3* kolacja, nocleg, msza wieczorna.

3 dzień: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i msza święta. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i zwiedzanie Bazyliki św. Jakuba Apostoła – Jest to trzecie pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsce pielgrzymkowe w świecie chrześcijańskim, w której znajdują się relikwie Św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie wnętrza katedry, gdzie znajduje się między innymi słynny Pórtico de la Gloria, czyli Portal Chwały. Po zakończeniu zwiedzania przejazd autokarem do Fatimy i zakwaterowanie w hotelu Travel **. Kolacja i nocleg.

Hotel Travel ** - Mający bardzo dobre opinie hotel dla pielgrzymów, dogodnie zlokalizowany w pobliżu centrum Fatimy, z widokiem na Sanktuarium. Oferuje noclegi w zadbanych pokojach 2-osobowych z łazienkami i klimatyzacją. Na terenie hotelu znajduje się kaplica.

Hotel oferuje posiłki w formie bufetu z napojami w cenie. Do kolacji woda i wino bez ograniczeń.

4 dzień: Po śniadaniu całodniowy pobyt w Fatimie. Na początku Msza Święta oraz Droga Krzyżowa, a następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Kaplica Objawień - Serce sanktuarium, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylika Trójcy Świętej, pomnik Jana Pawła II, miejsce ukazania się Anioła, przejazd kolejką do wioski pastuszków Aljustrel - miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Powrót koleją do Fatima. Wieczorem weźmiemy udział w modlitwie i procesji z lampionami. W godzinach wieczornych powrót do hotelu Travel, kolacja i nocleg.

5 dzień: Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do Lizbony. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem Przyjazd do dzielnicy Belem – miejsca, skąd portugalscy żeglarze wypływali w poszukiwaniu „nowych światów dla Świata”. Wieża Torre de Belem, Pomnik Odkrywców, kościół Hieronimitów. Następnie Czas wolny na spróbowanie tradycyjnych ciasteczek „pasteis de Belem”. Po odpoczynku przejazd do Katedry oraz spacer po urokliwej starej części Lizbony z pchlim targiem – Afamie. Następnie msza święta w kościele Św. Antoniego który powstał w miejscu, gdzie urodził się słynny święty. W godzinach wieczornych powrót do hotelu Travel, kolacja, nocleg. 

6 dzień: Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę ½ dnia do Tomar – Znajduje się tam imponujący rozmiarami klasztor Chrystusa złożony przez Templariuszy, którego dzieje do dziś pozostają mroczną tajemnicą. W obrębie klasztoru zwiedzanie Convento de Cristo - przepiękny zakon wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie spacer po miasteczku z przewodnikiem i powrót do hotelu Travel w Fatimie.  Kolacja i nocleg.

7 dzień: Po śniadaniu msza w Sanktuarium i wyjazd do Batalha. Zwiedzanie słynnego klasztoru Dominikanów imienia Matki Boskiej Zwycięskiej, który stanowi wspaniałe arcydzieło gotyku, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do miejscowości Alcobaca, w której znajduje się gotycki klasztor Santa Maria, również wpisany na listę UNESCO. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare - Dawnej uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego z imponującym kościołem Matki Boskiej z Nazare.  Odpoczynek na plaży i powrót do hotelu na kolację i nocleg.

8 dzień: Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu w Fatimie. Przyjazd do Coimbry -  dawnej historycznej stolicy Portugalii. Najważniejszym obiektem jest założony w 1290 r. uniwersytet ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Następnie przystanek w miejscowości Aveiro, które często nazywane jest Wenecją Portugalii za sprawą licznych kanałów, które przecinają miasto i kolorowych, długich łodzi oferujących przejażdżki dla turystów. Aveiro słynie też z małych, bardzo słodkich ciastek nazywanych ovos mole, co dosłownie znaczy "miękkie jajka” . Spacer po mieście, przejazd do Porto,  obiadokolacja w restauracji. Po posiłku przejazd do lotnisko w Porto o godz. 20.00. Odprawa, odlot samolotu o godz. 22.45, lądowanie w Warszawie Okęcie 

 

 

Więcej wycieczek z tej kategorii

Pielgrzymki z Wrocławia

W biurze podróży KOS Travel z Wrocławia organizujemy także pielgrzymki. Oferujemy wyjazdy do miejsc świętych zarówno w Polsce, jak i za granicą. W zależności od odległości organizujemy pielgrzymki autokarem lub samolotem, aby cała podróż była jak najmniej uciążliwa dla uczestników. Pielgrzymki, w zależności od programu, trwają od kilku do nawet kilkunastu dni.

W cenę pielgrzymek wchodzi przejazd autokarem lub przelot samolotem, zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach, wyżywienie i opieka doświadczonego pilota. Dodatkowo przewidzieliśmy gratisowe miejsce dla Księdza wyjeżdżającego z grupą. Jedyne dodatkowe koszty, które mogą nie zawierać się w cenie, to bilety wstępu do zwiedzanych obiektów czy ewentualne dopłaty za bagaże rejestrowe.

Pielgrzymki śladami wiary

Organizowane przez nasze biuro podróży pielgrzymki to przede wszystkim pielgrzymki zagraniczne. Oferujemy wyjazdy do miejsc świętych w takich krajach jak Hiszpania, Gruzja, Portugalia czy Francja. Harmonogram wycieczek jest ułożony tak, aby maksymalnie wykorzystać czas pielgrzymki i dotrzeć do najważniejszych miejsc kultu. Zadbaliśmy również o to, aby w planie znalazł się czas na zwiedzanie zabytków czy obcowanie z naturą. Wszystkie wyjazdy są tak rozplanowane, aby uczestnicy mieli czas wolny na własny użytek, na przykład odwiedzenie lokalnych sklepików z pamiątkami.

Tak zorganizowane pielgrzymki pozwalają uczestnikom na wzmocnienie swojej wiary, odwiedzenie najważniejszych miejsc kultu, poznanie nowych ludzi, jak i również zwiedzenie wyjątkowych świeckich zabytków. Po pielgrzymce z biurem KOS Travel z Wrocławia uczestnicy z pewnością wrócą nie tylko uduchowieni, ale i wypoczęci.

Wybierz się na pielgrzymkę śladami wiary z KOS Travel!

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii i nie tylko

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii i nie tylko

Gwarancja bezpiecznego powrotu

Gwarancja bezpiecznego powrotu