Państwo: Gruzja Region: Miasto: Tbilisi Transport: samolot
Profil wyjazdu: pielgrzymka skontaktuj się z nami w celu otrzymania informacji Wyżywienie: wg programu Zakwaterowanie: hotel

CENA ZAWIERA:

 

- wynajęcie autokaru na miejscu dla realizacji programu 12 dni

-11 noclegów w hotelach 3*

-wyżywienie 2 x dziennie 

degustacja wina

kolacja z pokazem tańców gruzińskich w Tbilisi

wieczór gruziński z Tamadą w Kacheti

- lokalny przrzewodnik w Gruzji i Armeni od przylotu do wylotu

samochody terenowe w Kazbegi 

- opieka polskiego pilota

-rezerwacja mszy

-1 miejsce gratis dla Księdza 

- ubepieczenie Kl i NNW i TFG

 

Cena nie zawiera :

biletów lotniczych Wrocław-Kutaisi-Wrocław + bagaż 20 kg - szacowany koszt 1300 PLN

biletów wstępu do zwiezdanych obiektów -30 €

KALKULACJA DLA GRUPY 40 osób

w przypadku mniejszej grupy cena może ulec zmianie

 

 

23.09-04.10/23 3850
30.09-11.10/23 3780

GRUZJA I ARMENIA


PIELGRZYMKA 12-DNIOWA SAMOLOTEM Z WRO

 
Dzień1 : Kutaisi- Bagrati- Gelati - Tbilisi 

Spotkanie na lotnisku Wrocław o 4.30 Wylot o godzinie 06.25 Przylot na lotnisko w Kutaisi o 11.50 Transfer do hotelu 3*. Przyjazd do hotelu. Kolacja. Nocleg w Kutaisi. Wycieczka do starego miasta Kutaisi, katedry Bagrati, czyli katedry Zaśnięcia Bogurodzicy, symbolu gruzińskiej państwowości, monastyru Gelati, w którego skład wchodzą trzy kościoły z najważniejszą katedrą Matki Boskiej. Przejazd do Tbilisi. Po drodze wizyta w miejscu urodzenia Stalina w Gori, gdzie stoi jego dom; wycieczka do skalnego miasta Uplistsikhe, wydrążonego w litej skale, w którym zamieszkiwało nawet 20 tysięcy ludzi. Kolacja w Mccheta. Przyjazd do hotelu Shine. Nocleg.


Dzień 2: Tbilisi - Mccheta – Tbilisi

Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi- dzielnica Abanotubani i twierdza Narikala, widoczna niemal z każdego miejsca w mieście, Kościół Świętej Trójcy, Katedra Sioni Anchiskhati- najważniejszego obiektu sakralnego w Gruzji, Gruzińskie Muzeum Narodowe ze Skarbcem Archeologicznym z wystawą wyrobów złotniczych pochodzących nawet z III tysiąclecia p.n.e. Wyjazd do jednego z najstarszych miast Gruzji Mccheta, zwiedzanie historycznego kompleksu z katedrą Svetitskhoveli i monastyrem Samtavro. Kolacja z programem artystycznym. Nocleg w Tbilisi.


Dzień 3: Tbilisi - Ananuri - Gudauri - Kościół Trójcy Cminda – Tbilisi

Śniadanie. Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną, która wiedzie przez Wielki Kaukaz: zwiedzanie twierdzy Ananuri, otoczonej pierścieniem kamiennych murów z basztami, ośrodka sportów zimowych Gudauri,  przejazd przez Jvari, Kazbegi i do kościoła Świętej Trójcy, w trakcie wyjazdu podziwiać będzie można przepiękne widoki na Kaukaz, między innymi na szczyt Kazbeg, uśpiony wulkan. Powrót do Tbilisi, kolacja, nocleg.


Dzień 4: Kakheti - David Gareja - Udabno - Ławra - Signaghi - Bodbe – Tbilisi

Śniadanie. Przejazd do regionu Kachetii. Wizyta w kompleksie klasztornym o nazwie David Gareja położonym na półpustynnych stokach góry Gareja, wspinaczka na szczyt wzgórza z pięknymi widokami na Gruzję i Azerbejdżan po drugiej stronie granicy. Wizyta w monastyrach Lawra oraz Udabno, których mnisi żyją, jak przed wiekami, w okolicznych pieczarach; kontynuacja podróży do warownego miasta Sighnaghi, jednego z najpiękniejszych na Zakaukaziu i klasztoru Bodbe, znanego jako miejsce śmierci św. Nino, która nawróciła Gruzję na chrześcijaństwo. Powrót do Tbilisi. Kolacja. Nocleg.


Dzień 5: Tbilisi - Bagratashen - Sanahin - Haghpat - Dilijan - Sewan

Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Przejazd na granicę Gruzji i Armenii. Spotkanie na granicy ormiańsko- gruzińskiej w Bagratashen o 09:30. Po formalnościach granicznych zmiana przewodnika i autokaru i rozpoczęcie ormiańskiej części trasy. Wizyta w Sanahin i Haghpat - średniowiecznych klasztorach, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dojazd do jeziora Sewan, jednego z największych górskich zbiorników wodnych na świecie, latem tłumnie odwiedzanego przez Ormian, przez kurort Dilijan. Kolacja w lokalnej restauracji w Sewan i nocleg w hotelu.


Dzień 6: Sewan - Garni - Geghard – Erywań

Po śniadaniu w hotelu, przejazd na półwysep Sewan i wizyta w klasztorze Sevanavanq,  zwanego Czarnym Klasztorem- wybudowany został z ciemnego tufu wulkanicznego, kontynuacja podróży do miejscowości Garni z pogańską świątynią- jest to zachwycający zabytek z okresu hellenistycznego i imponujący kawałek starożytnej ormiańskiej architektury. Możliwość zjedzenia obiadu w jednym z domów w Garni, gdzie grupa może również oglądać proces powstawania i pieczenie oryginalnego ormiańskiego chleba narodowego Lavash. Kontynuacja wycieczki do jedenego  z najpiękniejszych klasztorów w Armenii- monastyru w jaskini- Gerard, który wpisany jest na listę UNESCO. Przejazd do Yerevan i wizyta na targu owoców Shouka. Przyjazd do hotelu. Kolacja w tradycyjnej restauracji. Po obiedzie zwiedzanie Placu Republiki i uczestnictwo w pokazie tańca i śpiewu podczas nocnego show fontann. Nocleg.

Dzień 7 : Yerevan - Etchmiatsin – Zvartnots

Po śniadaniu zwiedzanie miasta Yerevan. Wizyta przy posągu Matki Armenii, zwiedzanie Centrum Sztuki Gafesjian z kompleksem sztucznych wodospadów i ogrodów, Ormiańskie Muzeum Ludobójstwa. Przejazd do Eczmiadzyn- duchowego i administracyjnego centrum Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. Wizyta w głównej katedrze Eczmiadzin.
Czas wolny na wejście do sklepu z pamiątkami, wizytę w kościołach św. Hripsime i św. Gayane. Lunch we własnym zakresie w miejscowym domu i degustacja lokalnych potraw. Powrót do Erewania z przystankiem przy ruinach świątyni Zvartnots. Kolacja w lokalnej restauracji z ormiańską narodową muzyką. Nocleg w Erewaniu.


Dzień 8 : Erywań - Giumri - Bavra - Kvertvisi - Vardzia – Akhaltsikhe

Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Przejazd na granicę Bavra – Ninotsminda, po drodze przejazd przez miasto Giumri. Przekroczanie granicy około 12.00, ponownie gruzińska część wycieczki. Zwiedzanie twierdzy Khertvisi i miasta wykutego w skale wraz z zespołem klasztornym Vardzia- miasto wykuto na 13 poziomach i wykuto 3 tysiące niezależnych od siebie sal, w których mieszkać mogło nawet 60 tysięcy ludzi. Przyjazd do hotelu w Akhaltsikhe. Kolacja. Nocleg.


Dzień 9 : Borjomi – Batumi

Śniadanie.  Wymeldowanie z hotelu. Przejazd do regionu Adjara: wizyta w parku Borjomi i degustacja wody źródlanej. Przejazd do Batumi, do hotelu. Kolacja. Nocleg.


Dzień 10: Batumi

Śniadanie. Wycieczka do twierdzy Gonio w pobliżu granicy Gruzji i Turcji. Zwiedzanie Starego Miasta Batumi. Wolne popołudnie w parku nadmorskim Boulevard. Kolacja. Nocleg.

 

Dzień 11: Batumi – Kutaisi

Śniadanie. Wyjazd z hotelu. Wizyta w ogrodzie botanicznym w Batumi. Przejazd do Kutaisi. Spacer po Jaskini Prometheus z ciekawymi formami naciekowymi, część jaskini znajduje się pod wodą, co umożliwia wycieczkę łodziami(dopłata za rejs statkiem 5 dolarów za osobę). Wolny czas na starym mieście w Kutaisi. 

Dzień 12: Kutaisi - Wrocław

Śniadanie, wykwaterowanie , przyjazd na lotnisko Kutaisi, Wylot o 12.25 , przylot do Wrocławia o 14.00

 

Więcej wycieczek z tej kategorii

Pielgrzymki z Wrocławia

W biurze podróży KOS Travel z Wrocławia organizujemy także pielgrzymki. Oferujemy wyjazdy do miejsc świętych zarówno w Polsce, jak i za granicą. W zależności od odległości organizujemy pielgrzymki autokarem lub samolotem, aby cała podróż była jak najmniej uciążliwa dla uczestników. Pielgrzymki, w zależności od programu, trwają od kilku do nawet kilkunastu dni.

W cenę pielgrzymek wchodzi przejazd autokarem lub przelot samolotem, zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach, wyżywienie i opieka doświadczonego pilota. Dodatkowo przewidzieliśmy gratisowe miejsce dla Księdza wyjeżdżającego z grupą. Jedyne dodatkowe koszty, które mogą nie zawierać się w cenie, to bilety wstępu do zwiedzanych obiektów czy ewentualne dopłaty za bagaże rejestrowe.

Pielgrzymki śladami wiary

Organizowane przez nasze biuro podróży pielgrzymki to przede wszystkim pielgrzymki zagraniczne. Oferujemy wyjazdy do miejsc świętych w takich krajach jak Hiszpania, Gruzja, Portugalia czy Francja. Harmonogram wycieczek jest ułożony tak, aby maksymalnie wykorzystać czas pielgrzymki i dotrzeć do najważniejszych miejsc kultu. Zadbaliśmy również o to, aby w planie znalazł się czas na zwiedzanie zabytków czy obcowanie z naturą. Wszystkie wyjazdy są tak rozplanowane, aby uczestnicy mieli czas wolny na własny użytek, na przykład odwiedzenie lokalnych sklepików z pamiątkami.

Tak zorganizowane pielgrzymki pozwalają uczestnikom na wzmocnienie swojej wiary, odwiedzenie najważniejszych miejsc kultu, poznanie nowych ludzi, jak i również zwiedzenie wyjątkowych świeckich zabytków. Po pielgrzymce z biurem KOS Travel z Wrocławia uczestnicy z pewnością wrócą nie tylko uduchowieni, ale i wypoczęci.

Wybierz się na pielgrzymkę śladami wiary z KOS Travel!

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii i nie tylko

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii  i nie tylko

Gwarancja bezpiecznego powrotu

Gwarancja  bezpiecznego  powrotu