Państwo: Polska | Region: | Miasto: Sandomierz | Transport: autokar |
Profil wyjazdu: wyjazd biznesowo - motywacyjny | skontaktuj się z nami w celu otrzymania informacji | Wyżywienie: wg programu | Zakwaterowanie: pensjonat |
CENA ZAWIERA:
- 1 nocleg, pokoje 2 osobowe z łazienkami
- autokar
- bilety wstępu: św. Krzyż- wjazd bryczkami, zabytkowa chałupa
- wyżywienie: śniadanie, kolacja, obiad w Osadzie
- wstęp i degustacja w Winnicy.
- przewodnicy lokalni
- gra terenowa
- degustacja nalewki i buteleczka na drogę
- pilota na całej trasie
- ubezpieczenie NNW
Na zamówienie grupowe - minimum 25 osób
860,- |
W KRAINIE LATAJĄCYCH CZAROWNIC…
CHĘCINY, HUTA SZKLANA-OSADA ŚREDNIOWIECZNA, ŚW. KRZYŻ, SANDOMIERZ
1 DZIEŃ: Wyjazd z Wrocławia o godzinie 06.00(zbiórka 15 minut wcześniej).Przejazd do Chęcin-Góra Zamkowa (okolica zamku Królewskiego z 1295 r.),
Podziemia w Chęcinach (kamienica z 1570 r.).Kaplica Św. Leonarda (przy klasztorze franciszkanów z 1368 r.). Podzamcze Chęcińskie (dwór Starosty Chęcińskiego z łukiem triumfalnym Jana III Sobieskiego). Królowa Bona jechała do silnego, wzniesionego na wysokim wzgórzu zamku. Królewska budowla uchodziła za niezdobytą. Pośród ostrych skał chęcińskiego wzniesienia i pod okiem czujnej straży przechowywano już dawniej kosztowności koronne. Za decyzją Bony grube mury miały stanowić od dziś skarbiec…..
Następnie przejazd do Sandomierza, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek, Ratusz, Brama Opatowska, Bazylika NMP, Dom Długosza, kościół św. Jakuba, kościół św. Michała, Zamek oraz Wąwóz Królowej Jadwigi.
Przejazd do Winnicy Sandomierskiej zwiedzanie + degustacja win - białe, czerwone i różowe.
Przejazd na nocleg, zakwaterowanie w hotelu *** pokoje 2-3 osobowe z łazienkami.
Menu : potrawy na gorąco :.Barszcz czerwony z uszkami , Schab panorama ,opiekane kopytka ,zestaw surówek
Zakąski :pieczone mięsa,galantyna z kurczaka, pomidor z mozzarellą, galaretki drobiowe, jajko w majonezie, muszle ze szpinakiem, sałatka: gyros, jarzynowa ,ryba po grecku, kawa, herbata, napoje zimne 1 l /os. Zakąski podawane są do szwedzkiego stołu. Dania gorące + napoje zimne podawane są do stołu.
2 DZIEŃ: Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Nowej Słupi, spotkanie z przewodnikiem, wjazd bryczkamia na Łysą Górę(Święty Krzyż, Łysiec, 595 m n.p.m.) – szczyt w Górach Świętokrzyskich , Drugi szczyt (po Łysicy) pod względem wysokości w tych górach. Zbudowany z kwarcytów i łupków kambryjskich) , zwiedzanie klasztoru pobenedyktyńskiego z relikwiami Drzewa Krzyża Świetego. Muzeum Misyjne - ciekawe eksponaty z całego świata, możliwość zwiedzenia krypt grobowych z legendarnym Jeremim Wiśniowieckim.
Zejście do Średniowiecznej Osady, gdzie zapraszamy wszystkich do Gry terenowej „Kraina Legend Świętokrzyskich” to ciekawa propozycja aktywnego spędzenia czasu połączona z zabawą i edukacją.
To rodzaj gry strategicznej z komputera przeniesionej w rzeczywistość i to nie wirtualną, ze scenariuszami opartymi na rodzimych legendach. Na trasach przygód z legendami czekają postaci z przeszłości Gór Świętokrzyskich. Uczestnicy gier tworzą grupę – plemię, rywalizującą z innymi o zwycięstwo w grze. Otrzymują na starcie mapę trasy, której mają dotrzeć do celu, po drodze postaci z legend będą im w osiągnięciu tego celu przeszkadzać, bądź pomagać.
Trasa wiedzie przez ciekawe zakątki Gór. Gracze spotykają ożywione postaci z legend: mnichów eremitów wędrujących szlakami i nawracających na wiarę chrześcijańską okoliczną ludność; czarownice rzucające uroki na mężczyzn; zielarki udzielające rad jak pokonać niebezpieczeństwa; boginię Mokosz radzącą jak zawładnąć zmysłami ukochanego; zbója Kaka i jego bandę poszukującego ukochanej oraz wiele postaci znanych z wczesnosłowiańskiej kultury naszych przodków – w tym oczywiście czarownicę świętokrzyską.
Gry mają charakter integracyjno-edukacyjny. Dzięki interesującym dialogom i pomysłom scenarzystów gracze mają możliwość poznania historii i legendy związanych z postaciami, a atrakcyjne gry i zabawy zespołowe oraz „misje do spełnienia” w każdej grze - integrują grupy i pozwalają im się dobrze bawić.
W czasie wędrówki odbędzie się degustacja nalewki truskawkowej – tajemnej mikstury przyrządzanej przez świętokrzyskie czarownice. Każdy dorosły uczestnik otrzymuje buteleczkę nalewki na drogę … bo do domu nie dowiezieJ
Na zakończenie rozdanie nagród, krótka wizyta w zagrodzie w Kakoninie
Główną atrakcją Kakonina jest zabytkowa, drewniana chałupa wybudowana ok. 1280 r. przez Wojciecha Samca. To doskonale zachowany element świętokrzyskiej tradycji ludowej charakterystyczny dla XIX-wiecznych wsi świętokrzyskich.
Obiad w osadzie u Czarownic, wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Wrocławia ok. godz. 21.00