Państwo: Polska Region: Miasto: Sandomierz Transport: autokar
Profil wyjazdu: wyjazd biznesowo - motywacyjny skontaktuj się z nami w celu otrzymania informacji Wyżywienie: wg programu Zakwaterowanie: pensjonat

  CENA ZAWIERA:

 • 1 nocleg, pokoje 2 osobowe z łazienkami
 • autokar
 • bilety wstępu: św. Krzyż- wjazd bryczkami, zabytkowa chałupa
 • wyżywienie: śniadanie, kolacja,  obiad w Osadzie
 • wstęp i degustacja w Winnicy.
 • przewodnicy lokalni
 • gra terenowa
 • degustacja nalewki i buteleczka na drogę
 • pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW

                                                                         

                                                                     Na zamówienie grupowe - minimum 25 osób 

 860,-

W KRAINIE LATAJĄCYCH CZAROWNIC

CHĘCINY, HUTA SZKLANA-OSADA ŚREDNIOWIECZNA, ŚW. KRZYŻ, SANDOMIERZ

1 DZIEŃ: Wyjazd z Wrocławia o godzinie 06.00(zbiórka 15 minut wcześniej).Przejazd do Chęcin-Góra Zamkowa (okolica zamku Królewskiego z 1295 r.),
Podziemia w Chęcinach (kamienica z 1570 r.).Kaplica Św. Leonarda (przy klasztorze franciszkanów z 1368 r.). Podzamcze Chęcińskie (dwór Starosty Chęcińskiego z łukiem triumfalnym Jana III Sobieskiego). Królowa Bona jechała do silnego, wzniesionego na wysokim wzgórzu zamku. Królewska budowla uchodziła za niezdobytą. Pośród ostrych skał chęcińskiego wzniesienia i pod okiem czujnej straży przechowywano już dawniej kosztowności koronne. Za decyzją Bony grube mury miały stanowić od dziś skarbiec…..  

Następnie przejazd do Sandomierza, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek, Ratusz, Brama Opatowska, Bazylika NMP, Dom Długosza, kościół  św. Jakuba, kościół św. Michała, Zamek oraz Wąwóz Królowej Jadwigi.

Przejazd do Winnicy Sandomierskiej zwiedzanie + degustacja win - białe, czerwone i różowe.

Przejazd na nocleg, zakwaterowanie w hotelu *** pokoje 2-3 osobowe z łazienkami.

Menu : potrawy na gorąco :.Barszcz czerwony z uszkami , Schab panorama ,opiekane kopytka ,zestaw surówek  

Zakąski :pieczone mięsa,galantyna z kurczaka, pomidor z mozzarellą, galaretki drobiowe, jajko w majonezie, muszle ze szpinakiem, sałatka: gyros, jarzynowa ,ryba po grecku,  kawa, herbata, napoje zimne 1 l /os. Zakąski podawane są do szwedzkiego stołu.  Dania gorące + napoje zimne podawane są do stołu.

2 DZIEŃ: Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Nowej Słupi, spotkanie z przewodnikiem, wjazd bryczkamia na Łysą Górę(Święty Krzyż, Łysiec, 595 m n.p.m.) – szczyt w Górach Świętokrzyskich , Drugi szczyt (po Łysicy) pod względem wysokości w tych górach. Zbudowany z kwarcytów i łupków kambryjskich) , zwiedzanie klasztoru pobenedyktyńskiego z relikwiami Drzewa Krzyża Świetego. Muzeum Misyjne - ciekawe eksponaty z całego świata, możliwość zwiedzenia krypt grobowych z legendarnym Jeremim Wiśniowieckim.

Zejście  do Średniowiecznej Osady, gdzie zapraszamy wszystkich do Gry terenowej „Kraina Legend Świętokrzyskich” to ciekawa propozycja aktywnego spędzenia czasu połączona z zabawą i edukacją.

To rodzaj gry strategicznej z komputera przeniesionej w rzeczywistość i to nie wirtualną, ze scenariuszami opartymi na rodzimych legendach. Na trasach przygód z legendami czekają postaci z przeszłości Gór Świętokrzyskich. Uczestnicy gier tworzą grupę – plemię, rywalizującą z innymi o zwycięstwo w grze. Otrzymują na starcie mapę trasy, której mają dotrzeć do celu, po drodze postaci z legend będą im w osiągnięciu tego celu przeszkadzać, bądź pomagać.

Trasa wiedzie przez ciekawe zakątki Gór. Gracze spotykają ożywione postaci z legend: mnichów eremitów wędrujących szlakami i nawracających na wiarę chrześcijańską okoliczną ludność; czarownice rzucające uroki na mężczyzn; zielarki udzielające rad jak pokonać niebezpieczeństwa; boginię Mokosz radzącą jak zawładnąć zmysłami ukochanego; zbója Kaka i jego bandę poszukującego ukochanej oraz wiele postaci znanych z wczesnosłowiańskiej kultury naszych przodków – w tym oczywiście czarownicę świętokrzyską.

Gry mają charakter integracyjno-edukacyjny. Dzięki interesującym dialogom i pomysłom scenarzystów gracze mają możliwość poznania historii i legendy związanych z postaciami, a atrakcyjne gry i zabawy zespołowe oraz „misje do spełnienia” w każdej grze - integrują grupy i pozwalają im się dobrze bawić.

W czasie wędrówki odbędzie się degustacja nalewki truskawkowej – tajemnej mikstury przyrządzanej przez świętokrzyskie czarownice. Każdy dorosły uczestnik otrzymuje buteleczkę nalewki na drogę … bo do domu nie dowiezieJ

Na zakończenie rozdanie nagród, krótka wizyta w  zagrodzie w Kakoninie

Główną atrakcją Kakonina jest zabytkowa, drewniana chałupa wybudowana ok. 1280 r. przez Wojciecha Samca. To doskonale zachowany element świętokrzyskiej tradycji ludowej charakterystyczny dla XIX-wiecznych wsi świętokrzyskich.

Obiad w osadzie u Czarownic, wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Wrocławia ok. godz. 21.00

Więcej wycieczek z tej kategorii

Wyjazdy integracyjne dla firm

Szczegółowa oferta biura podróży Kos Travel z Wrocławia zawiera m.in. organizację wycieczek oraz imprez integracyjnych dla firm. Imprezy i wycieczki integracyjne są bardzo dobrym sposobem na zbudowanie silnych relacji pomiędzy swoimi pracownikami. Wspólny wyjazd pozwala lepiej się poznać oraz zbudować nić porozumienia, która w przyszłości z pewnością zaowocuje lepszą współpracą i zrozumieniem. Przede wszystkim, pracownicy poznają się w sytuacjach nie związanych z wykonywaniem zawodowych obowiązków. Pozwala to na wyjście ze sfery zawodowej i zapoznanie się na płaszczyźnie prywatnej. Trudno nie docenić zalet imprez integracyjnych w tym zakresie.

Wyjazdy autokarem i samolotem

W ramach krajowych wyjazdów integracyjnych, biuro podróży oferuje Państwu wycieczki do wielu najciekawszych regionów w całej Polsce. Wśród nich znajdują się zarówno wyjazdy autokarowe, jak i samolotem z Wrocławia. Każdy, kto choć raz wcześniej korzystał z ofert wycieczek lub zabaw integracyjnych dla grup i firm, wie, jak dobry wpływ może mieć na zgranie zespołu. Pracownicy poznają się lepiej nawzajem w sytuacji poza terenem firmy, nawiązują relacje o zupełnie innym charakterze. Służy to nie tylko lepszemu zgraniu zespołu, ale także podniesieniu morali i stworzeniu większego komfortu pracy, bo integracja w takich przypadkach odbywa się zazwyczaj na każdym szczeblu.

Oferujemy wyjazdy integracyjne do Holandii, Barcelony, a także Szkocji i wielu innych miejsc. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą zagranicznych imprez i wyjazdów integracyjnych.

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii i nie tylko

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii i nie tylko

Gwarancja bezpiecznego powrotu

Gwarancja bezpiecznego powrotu