Państwo: Włochy Region: Apulia Miasto: MATERA Transport: samolot
Profil wyjazdu: oferta objazdowa skontaktuj się z nami w celu otrzymania informacji Wyżywienie: wg programu Zakwaterowanie: hotel

        CENA ZAWIERA:

 • Przelot liniami Wizz Air na trasie WROCŁAW-BARI-WROCŁAW
 • Mały bagaż podręczny
 • Bagaż 10 kg oddawany do luku samolotu
 • 4 noclegi w hotelu 4* w pokojach 2 osobowych
 • 4 śniadania w restauracji hotelowej
 • 1 lunch podczas pobytu w winnicy z degustacją win
 • 3 kolacje w restauracji hotelowej – 3 daniowa + ½ woda +1/4 wino
 • 1 „Wieczór włoski” w centrum BARI- przystawki, danie główne, deser, wino bez limitu, muzyka
 • Rejs łodziami do grot w Polignano a Mare
 • Bilety wstępu do Katedry i kościołów w Matera
 • Zestaw słuchawkowo-odbiorczy
 • Wynajecie lokalnego przewodnika w Bari, Alborabello i Gravinie
 • Wynajecie lokalnego przewodnika w Matera
 • Podatek miejski opłacany w hotelu.
 • Wynajecie lokalnego autokaru z kierowcą na realizację programu od przylotu do wylotu.
 • Parkingi
 • Ubezpieczenie KL-15 000€, NNW-3000€, Bagaż-300 €, choroby przewlekłe
 • Opieka pilota grupy znającego biegle język włoski.

OFERTA TYLKO NA ZAMÓWIENIE GRUPOWE - minimum 20 osób

4850,00

APULIA -ŚLADAMIA JAMESA BONDA 

BARI-MATERA-ALBEROBELLO-LOCOROTONDO

MATERA włoskie miasteczko, jedna z największych atrakcji regionu APULIA, od lat przyciąga tłumy turystów, ale dzięki najnowszemu filmowi o Agencie 007, przygotowuje się na prawdziwe oblężenie. Okazuje się bowiem, że Daniel Craig w „No time to die” biega między innymi ulicami tego miasteczka, jego Aston Martin ucieka wąskimi uliczkami miasta przed prześladowcami, a w pierwszej scenie filmu James Bond skacze z kamiennego akweduktu w pobliskiej Gravinie. Zabieramy Was do APULII na wycieczkę „Śladami Jamesa Bonda” i nie tylko.

1 DZIEŃ : Spotkanie z pilotem grupy na lotnisku we Wrocławiu o godzinie 12.00. Odprawa wylotowa, start samolotu o godzinie 14.30, lądowanie na lotnisku im. Karola Wojtyły w BARI o 16.30. Odebranie bagaży i przejazd autokarem do BARI. Przejazd do HOTELU 4* Zakwaterowanie w pokojach. Czas wolny, wieczorem kolacja w restauracji hotelowej – 3 daniowe+ wino, woda.

2 DZIEŃ: Po śniadaniu spędzimy cały dzień podążając śladami Jamesa Bonda w Apulii. Przyjazd do MATERY -spotkanie z lokalnym przewodnikiem - Wydrążona w skale starówka robi ogromne wrażenie. Historyczna część Matery z wydrążonymi w skałach domami nosi nazwę Sassi i widnieje od 1993 roku na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Średniowieczni kronikarze ochrzcili miejsce romantyczną nazwą - "odbicie gwieździstego nieba". Tutejsze budowle powstały w grotach i jaskiniach – jedynie fasady są murowane. Co ciekawe, ze względu na biedę i fatalne warunki mieszkaniowe, w latach 50. XX wieku Matera nazywana była najbardziej wstydliwym zakątkiem Włoch. Mieszkańców Sassi przeniesiono do mieszkań o wyższym standardzie. Po latach doceniono jednak Materę i dziś stanowi prawdziwy klejnot Włoch. W 2019 roku miasto było Europejską Stolicą Kultury. Przygotujcie się na 2-3 godzinną pieszą wędrówkę pomiędzy domami, jaskiniami i wąskimi uliczkami. Via Madonna delle Virtu, wzdłuż Gravina de Matera -ulubione miejsc 007 na pościgi swoim Aston Martinem. MATERA „zagrała „też w filmie Mela Gibsona „Pasja” grała Jerozolimę. Nie był to zresztą jej debiut, filmowcy nakręcili tu niejeden film. W Materze powstał m.in. „Król David” z Richardem Gerem czy „Sprzedawca Marzeń” Giuseppe Tornatore.  

Przejazd do Graviny, gdzie zobaczymy PONTE ACQUEDOTTO- kamienny akwedukt, skąd 007 skacze w przepaść chwytając tylko linę – scena otwierająca film” NO TIME TO DIE”. Ta zbudowana w XVII wieku konstrukcja spinała dwa brzegi potoku Gravina i nie służyła pieszym a była akweduktem dostarczającym wodę z pobliskich gór do niższej, bardziej zaludnionej części miasta. Most przy imponujących jak na czas powstania wymiarach: 37 metrów wysokości, 90 m długości i 5,5 m szerokości robi wrażenie nawet przy kiepskiej pogodzie

Powrót do Hotelu, odpoczynek i kolacja 3 daniowa + wino i woda

3 DZIEŃ: Po śniadaniu spotkanie z lokalnym przewodnikiem i wyjazd na całodzienną wycieczkę do BARI i POLIGNIANO.
BARI – niezwykle klimatyczne miejsce, a najbardziej urzekająca historyczna starówka BARI VECCHIA- labirynt wąskich, wybrukowanych alejek. To kwintesencja włoskiego południa. Są tu odrapane, jasne kamienice, wąskie zaułki, suszące się pranie nad uliczkami, donice z kwiatami i głośne skutery, które od czasu do czasu przejeżdżają tam, gdzie nie mieszczą się samochody. W kilku miejscach panie na ulicach wyrabiają lokalny makaron orecchiette (który można od razu kupić), a z łatwością natrafisz także na uliczne panzerotto i sgagliozze. W uliczkach unosi się zapach apulijskiej kuchni, będziesz mijać tu dziesiątki restauracji i barów. BARI ma liczne związki z Polską, już lotnisko w Bari nosi imię Karola Wojtyły, a my zwiedzimy Bazylikę Św. Mikołaja, gdzie pochowana jest nasz królowa. Bona Sforza. Zobaczymy też romańską Katedrę.

  Przejazd do POLIGNANO A MARE- Włosi nie mają wątpliwości – wybrzeże Polignano a Mare uważają za jedno z piękniejszych w całej swojej ojczyźnie. Miasto bowiem położone jest na ostrych, podmywanych falami wysokich klifach z widokiem na morze. Można je oglądaćz dwóch perspektyw – skalnych tarasów wybrzeża, jak i bliżej tafli wody, z ukrytych pod nimi jaskiń. Z klifów w najbardziej czynny sposób korzystają sportowcy – co roku, w lipcu, Red Bull organizuje tu konkurs, podczas którego nurkowie z całego świata przy wielkim aplauzie miejscowych plażowiczów dają popis skoków i akrobacji. My również zabierzemy Was na rejs łodziami do ukrytych grot, na pokładzie serwwany jest aperitif. Kolacja „Wieczór włoski” w restauracji w centrum BARI- przystawki, danie główne, deser, kawa, napoje i wino bez limitu.

4 DZIEŃ: Po śniadaniu całodzienna wycieczka do ALBEROBELLO i LOCOROTONDO.

 ALBEROBELLO - Jeśli marzycie o własnym kącie, Alberobello nie jest miejscem dla was. Typowe, miejscowe zabudowania bowiem to TRULLI, unikatowe okrągłe domy z kamienia ze stożkowatym dachem z wapiennych łupek, w których na próżno szukać przysłowiowych kątów. Wzięły się z oszczędności, a nawet prób uniknięcia płacenia podatków w XVI wieku, kiedy pobierano je tylko od mieszkańców solidnych, klasycznych domów. TRULLI miały być doraźną, okresową zabudową, ale przetrwały stulecia i okazały się wyjątkowo solidne. Dziś widnieją na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest ich około 1500. Większość ich dachów ozdabiają symbole – wyglądają dość tajemniczo, ale można je odszyfrować z pomocą mapy sprzedawanej w sklepach z pamiątkami.

 LOCOROTONDO - Łatwo tu o zawrót głowy. Droga na starówkę prowadzi wokół wzgórza, na którym jest położone. Labirynt uliczek zapowiada już sama nazwa miasteczka – „loco” to miejsce, „rotondo” zaś okrągłe. Serpentyna drogi wije się po sam koniuszek, z którego rozciąga się panorama na słynącą z zabytkowych zabudowań dolinę Itria.. Nad wąskimi uliczkami kameralnego i wciąż niezbyt odkrytego przez turystów miasteczka wiszą pacynki. Robi je miejscowy artysta. Locorotondo w okresie Świąt Bożego Narodzenia jest najpiękniej przystrojonym miasteczkiem włoskiej Apulii. To wieloletnia tradycja.

WIZYTA w lokalnej WINNICY- zwiedzanie, degustacja 3 rodzajów lokalnego wina, degustacja lokalnych specjałów jak miejscowe sery i wędliny. Wieczorem powrót do Hotelu, kolacja w restauracji hotelowej. 3-daniowa + wino i woda  

5 DZIEŃ: Po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny i o godzinie 11.30 transfer na lotnisko w BARI. Odprawa wylotowa, start samolotu o 14.25, lądowanie we Wrocławiu o 16.25.

 

Więcej wycieczek z tej kategorii

Wyjazdy zagraniczne i rejsy statkiem

Kos Travel to turystyka przygotowana dla osób w różnym wieku. Marzą Ci się tanie wczasy w Hiszpanii? Zaproponujemy luksusowe wczasy na Costa del Sol lub równie słonecznej Costa Brava. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek na Liwę autokarem lub też wycieczek objazdowych do Włoch.

Stale uzupełniamy naszą ofertę o nowe wyjazdy zagraniczne. Część z nich przygotowujemy specjalnie z myślą o seniorach. Z nami możliwe będą tanie wczasy dla seniorów nad polskim morzem lub też wczasy dla seniora w Hiszpanii. Dla podróżujących nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych propozycji wyjazdów zagranicznych. W przypadku pytań, prosimy o kontakt.

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii i nie tylko

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii i nie tylko

Gwarancja bezpiecznego powrotu

Gwarancja bezpiecznego powrotu