Państwo: Polska | Region: | Miasto: Bolesławiec | Transport: autokar |
Profil wyjazdu: oferta objazdowa | skontaktuj się z nami w celu otrzymania informacji | Wyżywienie: wg programu | Zakwaterowanie: hotel |
CENA ZAWIERA
Przejazd autokarem lub busem na trasie całej wycieczki-
1 nocleg w Pensjonacie Zapiecek (Pokoje 1-,2-,3-, 4-os)-
Wyżywienie: 1x śniadanie, 1 obiad w dniu wyjazdu-
Zwiedzanie Manufaktury Bolesławieckiej wraz z warsztatami + wysyłka rękodzieła-
Zwiedzanie Zamku Czocha z lokalnym przewodnikiem-
Zwiedzanie Czarciego Młyna z przewodnikiem -
Kolacja integracyjna z muzyką mechaniczną
Sala konferencyjna z rzutnikiem-
Opieka pilota na całej trasie wycieczki-Ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera:
Możliwość przejazdu kolejką gondolową w Świeradowie – jedna z najdłuższą kolejką w Polsce Cena 60 zł w obie strony
Możliwość przerwy kawowej podczas spotkania w Sali konferencyjnej 40 zł /os
Kalkulacja dla grupy 20-25 osób Przy minimum 22 osobach uczestniczących- Pensjonat na wyłączność
890,- |
WARSZTATY CERAMIKI, ZAMEK CZOCHA-INTEGRACJA
DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników i spotkanie z pilotem grupy. Wyjazd autokaru lub busa z Wrocławia o godzinie 9.00
W około 11.30 przyjazd do Bolesławca– Jednego z najstarszych miast na Dolnym Śląsku ze wspaniałym rynkiem, który uważany jest przez urbanistów za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Jednak najważniejszą dla mieszkańców Bolesławca jest tradycja tworzenia naczyń kamionkowych, a miasto rozsławione jest na całym świecie jako kraina ceramiki. Od godziny 12.30 zwiedzanie Żywego Muzeum ceramiki –Odwiedzając Muzeum Ceramiki możemy obejrzeć ponad sześć tysięcy eksponatów obrazujących rozwój tej sztuki. Uczestnicy będą mogli poznać bolesławieckie tradycje garncarskie przez obserwację z bliska wszystkich etapów produkcji: począwszy od wytworzenia masy ceramicznej, poprzez proces odlewu form, ręczne toczenie, oczyszczanie, wypalanie, zdobienie, szkliwienie, po ostateczny, drugi wypał kamionkowych naczyń. Charakterystyczne dla bolesławieckiej ceramiki są elementy zdobnicze, żmudnie nakładane za pomocą gąbek - stępelków o określonym kształcie, umoczonych w barwniku. Następni e produkt trafia do pieca, by uzyskać swój finalny kształt.
Kolejny punkt programu to warsztaty tworzenia własnych naczyń kamionkowych pod hasłem „cztery żywioły” – Przy pomocy ognia, wody, powietrza i ziemi. Podczas warsztatów instruktorzy będą uczyć zasad postępowania z gliną, techniki wyrobu oraz podstawowych sposobów zdobienia metodą stempelkową. Każde naczynie przygotowane własnoręcznie przez uczestnika zostanie wypalone i przesłane na wskazany adres.
Po zakończeniu zwiedzania czas wolny na zakup pamiątek w oryginalnym sklepie manufaktury.
Wykonane własnoręcznie przedmioty po wypaleniu będą przesłane w paczce na adres uczestników
Przyjazd do REZYDENCJI ZAPIECEK w Świeradowie. Obiekt oddany do użytku w 2009 roku, na działce 8000 metrów kwadratowych, u stóp Gór Izerskich. Posiada nowoczesną bazę Spa, restaurację z kuchnią staropolską. Pokoje 1-,2-, 3-, 4- osobowe wyposażone w łazienki, TV Plazma i czajnik bezprzewodowy.
Zakaz palenia tytoniu w całym obiekcie. Sala konferencyjna wyposażona w projektor z rzutnikiem.
Strona internetowa: www.pensjonatzapiecek.pl
Kolacja biesiadna w Pensjonacie przy muzyce mechanicznej lub jednoosobowym grajku.
DZIEŃ 2
Po śniadaniu spotkanie uczestników w Sali konferencyjnej, wykwaterowanie z hotelu.
Zwiedzanie CZARCIEGO MŁYNA – młyna wodnego z XIX wieku, gdzie w ciągu 30 minut można przejść drogę od Ziarenka do Bochenka. Pokazany proces produkcyjny chleba metodą tradycyjną. Możliwości zakupu miejscowych wypieków następnie przejazd w kierunku miejscowości Leśna, gdzie znajduje się jeden z najchętniej odwiedzanych zamków Dolnego Śląska - Zamek Czocha. Jest to wspaniała obronna budowla z XIII w. o tajemniczej przeszłości, położona na wysokiej skale, nad zalewem Leśniańskim. Zasłynęła jako miejsce akcji filmów „Gdzie jest Generał” oraz „Tajemnica Szyfrów”. Podczas zwiedzania uczestnicy usłyszą mrożące krew w żyłach legendy, a także odwiedzą komnaty, Salę tortur, podziemne przejścia, podwójne ściany, korytarze i zapadki.
Po zakończeniu zwiedzania obiad w restauracji. Zakończenie wycieczki godzinach popołudniowych.